multivan
Informacje

Minivan dla firmy – jak wybrać odpowiedni model?

Prowadzenie działalności gospodarczej trudno sobie wyobrazić bez samochodu. Dla wielu przedsiębiorców zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem są minivany, które na polskim rynku cieszą się dużą popularnością. Na co zwracać uwagę przy wyborze odpowiedniego egzemplarza?

Marka i model ma znaczenie

Dla każdej firmy liczy się nie tylko funkcjonalność samochodu, ale i aspekty ekonomiczne. Pojazd nie powinien być drogi w utrzymaniu, a na koszty jego eksploatacji składają się m.in. wydatki na paliwo, serwis i naprawy. Z tego względu eksperci z salonu Autoplaza polecają przede wszystkim minivany znanych marek – strzałem w dziesiątkę okazuje się np. Ford C-Max. Warszawa to jedna z głównych lokalizacji w Polsce, gdzie pojazd ten można obejrzeć i przetestować. Dużą zaletą popularnych modeli jest łatwy dostęp do części zamiennych, co przekłada się na ceny usług świadczonych w warsztatach.

Minivan dla firmy – jaka ilość miejsc?

Pod względem ilości miejsc minivany występują w dwóch wariantach: pięcio- oraz siedmioosobowym. Należy odpowiedzieć sobie na pytanie, ile osób najczęściej będzie podróżować autem i czy dodatkowe miejsca siedzące są rzeczywiście potrzebne. Trzeba koniecznie brać poprawkę na to, że większa ilość siedzeń zmniejsza przewozowe możliwości auta – dodatkowym utrudnieniem jest to, że zazwyczaj wymontowanie ich nie wchodzi w rachubę.   

Minivan dla firmy – drzwi tylne

W minivanach drzwi tylne są  rozsuwane lub otwierane w tradycyjny sposób. Opcja w postaci drzwi rozsuwanych jest wygodniejsza i praktyczniejsza, ponieważ znacznie ułatwia wsiadanie do samochodu i wysiadanie z niego. Okazuje się również niezastąpiona np. na zatłoczonych parkingach – drzwi nie przeszkadzają w załadunku lub rozładunku towaru itp.

Minivan dla firmy – jaki silnik?

Producenci zwykle oferują jeden model minivana w paru wersjach silnikowych. Zdaniem specjalistów oraz użytkowników najlepszym wyborem jest tutaj diesel – a to z racji na ogromny moment obrotowy. To daje kierowcy większe pole manewru np. przy wyprzedzaniu, nawet jeśli auto ma pełny bagażnik i  komplet pasażerów.