wymiana opon
Informacje

Kiedy jest najlepszy czas na zakup opon letnich?

Więcej słońca i rosnąca temperatura powietrza to zwiastuny nadchodzącej wiosny. Oznacza to, że najwyższy czas zdjąć zimowe opony i zamienić je letnimi. Kiedy i jak najlepiej to zrobić?

Dlaczego konieczna jest wymienia opon na letnie?

Teoretycznie możliwe jest korzystanie z opon zimowych nawet w okresie letnim. Warto jednak pamiętać, że wyższe temperatury powodują szybsze zużywanie się ogumienia zimowego, które nie jest przystosowane do letnich upałów. Takie mieszanki szybciej ulegną osłabieniu, co narazi kierowcę na większy wydatek podczas kolejnego zimowego sezonu.

Dodatkowo, jazda na zimowych oponach powoduje większe spalanie paliwa, co mocno odczuwają kierowcy, którzy nie decydują się na założenie letnich mieszanek Wszystkiemu winny jest większy opór, który stawiają opony na zimę. Więcej o konieczności zmiany ogumienia na lato, można przeczytać tutaj: https://www.voida.pl.

Kiedy wymienić opony na letnie?

To pytanie najczęściej zadawane przez kierowców. O ile jeszcze kilka lat temu było dosyć prosto odróżnić od siebie poszczególne pory roku, o tyle obecnie zmieniający się klimat nie ułatwia tego zadania. Oczywiście, najlepszym momentem na wymianę opon jest kilka cieplejszych dni, które występują po sobie. Kluczowe jest to, żeby wiosenna pogoda utrzymywała się przez jakiś czas, ponieważ jeśli zbyt szybko zdecydujesz się na zdjęcie mieszanki zimowej, możesz narazić się na niebezpieczeństwo.

Uogólniając można przyjąć, że dobry momentem na zmianę opon jest wtedy, gdy przez okres 1-2 tygodni temperatura w nocy utrzymuje się powyżej 6 stopni. To w opinii specjalistów dobry wyznacznik nadchodzącej wiosny.

Leasing na opony – rozwiązanie, które się opłaca

Przeraża Cię wydanie kilkuset złotych na nowy zestaw opon? Co ciekawe, już nie musisz się tym martwić. Na rynku pojawia się coraz więcej elastycznych rozwiązań, pozwalających sfinansować zakup lub wynajem opon do samochodu. Jednym z nich jest leasing – opcja, która zyskuje rosnącą popularność wśród kierowców. 

Pokazują to również nasz dane. Od jakiegoś czasu w sklepie Voida można kupić opony w leasing i jest to popularna forma – więcej informacji na stronie https://www.voida.pl/wez-w-leasing. To doskonała propozycja dla właścicieli firm, którzy nie chcą ponosić jednorazowo dużego kosztu. Dzięki leasingowi mogą oni rozbić większą kwotę na kilka mniejszych, a dodatkowo każda rata leasingu może zostać wrzucona w koszty prowadzenia działalności gospodarczej. Co ważne, samo procedowanie wniosku o leasing jest bardzo proste – formalności załatwiane są przez internet i zajmują nie więcej niż 2 minuty.