rekrutacja
Informacje

Jak rekrutować pracowników z Ukrainy?

Nie od dziś znana jest teza, że pracownicy z Ukrainy są rzetelni oraz stale chętni do zrobienia zleconych im działań. Obywatele państwa zza wschodniej granicy jeszcze częściej są zatrudniani także w Polsce, więc również wielu polskich pracodawców zastanawia się, jak oraz gdzie odnaleźć ukraińskich ludzi chętnych do oferowanej pracy? Bardzo dobrym rozwiązaniem, na pewno będą agencje pośrednictwa pracy, które pomogą nam znaleźć odpowiedniego pracownika.

Zatrudnianie pracowników z Ukrainy

Aby podtrzymać atrakcyjność oraz rozwiązać kłopoty kadrowe, postaw na zatrudnienie obywateli z Ukrainy. 75% tymczasowych pracowników z Ukrainy rozważa pozostanie w Polsce na stałe. Ukraińcy to grupa bliska nam zarówno kulturowo jak również językowo. Jedynie 1% zatrudnionych w Polsce ludzi z Ukrainy ma kłopot z porozumiewaniem się po polsku. Można stwierdzić, iż każdy człowiek z Ukrainy dobrze znajduje się na naszym rynku pracy. Powoduje to perspektywę dla dobrej oraz długoterminowej współpracy.  

Zatrudnię pracowników z Ukrainy – jak to zrobić?

Każda fachowa agencja pracy dla pracowników z Ukrainy proponuje współpracę z postaci leasingu pracowniczego. Na czym to polega? Agencje takie mają dużą bazę pracowników oraz pracownic z Ukrainy. Jeśli szukasz pracownika tymczasowego czy na dłuższy czas, starczy się do nich zgłosić, natomiast oni odnajdą dobrego pracownika. W takim systemie pracodawca reguluje jedynie płatności na bazie faktury VAT. Wszystkimi innymi procedurami takimi jak umowy, zobowiązania ZUS, wynagrodzenia, zajmuje się agencja pracy.

Jak odbywa się rekrutacja pracowników z Ukrainy?

Usługi tego rodzaju, przeważnie proponuje fachowa agencja pośrednictwa pracy pracownicy z Ukrainy, odpowiednich do pracy na z góry ustalonym miejscu. Pracodawca ma szansę złożenia zamówienia na osobę o stałym wykształceniu, doświadczeniu oraz umiejętnościach. Na bazie takiej potrzeby, firma pośrednicząca uruchamia własną rekrutację na miejscu. Również pośrednik odpowiedzialny jest też za uregulowanie wszelkich rzeczy dotyczących legalizacji pobytu oraz rozpoczęcia pracy poprzez taką osobę.

Pracownicy z Ukrainy – obniż koszty pracy oraz zyskaj specjalistów

Decydując się na zatrudnienie pracowników ze wschodu przez agencję pracy dochodzi do dużej racjonalizacji wydatków. Zyskujesz wykwalifikowanych pracowników, sam decydujesz o czasie ich zatrudnienia, nie musisz prowadzić rekrutacji, ani zajmować się specyfikacją. Współpraca z agencją gwarantuje więc same zalety oraz zapewnia kolejne oszczędności dla Twojej spółki!